2018.03.27

Samochody elektryczne – kompendium wiedzy. Część I

 1. Ile kosztuje samochód elektryczny?
  Najtańsze samochody elektryczne dostępne na polskim rynku kosztują około 53 tysięcy złotych. Auto średniej klasy to koszt około 130-150 tys. zł. Ze względu na cenę, wśród firm preferowany jest leasing lub najem samochód elektrycznych, o szczegółową ofertę możesz zapytać w tym miejscu.
   
 2. Jaki jest koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym?
  Sprawdź jaki będzie koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym. Jedno jest pewne – zawsze będzie to niższa kwota w porównaniu do przejechania 100 km samochodem na 'klasyczne' paliwo.
   
 3. Jaki jest koszt najmu lub leasingu auta elektrycznego?
  Koszt jest zależny od długości umowy, wysokości wpłaty początkowej oraz oczywiście marki / typu pojazdu. Wstępną kalkulację otrzymasz wykorzystując nasz kalkulator leasingu pojazdu lub kalkulator najmu.
   
 4. Co to jest elektromobilność?
  To zastępowanie pojazdów z silnikami spalinowymi tymi, które są wyposażone w silniki      elektryczne, zarówno w transporcie indywidualnym (samochody, skutery, motocykle), jak i zbiorowym (autobusy, trolejbusy, pociągi).  4.lutego 2018 weszła w życie Ustawa o Elektromobilności, która przewiduje szereg ulg dla posiadaczy elektryków. Nowe przepisy przewidują zwolnienie aut elektrycznych z akcyzy, a także wyższy odpis amortyzacyjny z tytułu zużycia pojazdu elektrycznego dla firm. Więcej o ustawie przeczytasz tutaj.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.