#conowego  
2018.05.21

Audi E-tron Vision GT

Historia powstania tego samochodu jest dość niecodzienna. Pojazd pierwotnie zadebiutował w wersji… wirtualnej, a konkretnie został dodany do legendarnej serii gier wyścigowych Grand Turismo z okazji jej 15 rocznicy.

Teraz Audi zbudowało w pełni funkcjonalny egzemplarz, który będzie pełnił rolę safety cara podczas najbliższego wyścigu Formuły E, który odbędzie się na torze Rome E-Prix już 14 kwietnia. Za sterami auta usiądzie trzykrotny zwycięzca Le Mans, Rinaldo Capello.

Samochód zbudowany został na bazie e-tron Quattro i wyposażony został w trzy silniki o mocy 272 KM każdy oraz stały napęd na wszystkie koła. Audi E-tron Vision GT waży jedynie 1450 kg i ma idealny rozkład masy 50:50. Producent deklaruje przyspieszenie poniżej 2,5 sekundy do 100 km/h.

“Elektromobilność bardzo szybko zyskuje na znaczeniu, dlatego już w 2017 roku Audi było pierwszym niemieckim producentem, który dołączył do Formuły E” powiedział członek zarządu Peter Mertens.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w marcu tego roku Audi zapowiedziało wprowadzenie na rynek “cywilnego” modelu e-tron GT, który będzie konkurował z BMW i4 oraz Teslą S. Samochód zostanie zbudowany na tej samej platformie, z której korzysta Porsche Mission E. Dzięki zastosowaniu aż 4 silników elektrycznych, po jednym na każde koło, samochód może rozwijać moc nawet 670 KM. Zasięg auta na jednym ładowaniu planowany jest, podobnie jak w przypadku konkurencji, na co najmniej 500 km. Audi e-tron GT ma trafić do produkcji w 2020 roku, a jego cena powinna rozpoczynać się od ok. 320 000 zł.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.