#conowego  
2019.02.25

Firmy motoryzacyjne inwestują w technologie

Najnowsze badania agencji Reutera potwierdzają to, o czym informujemy od dawna - elektromobilność staje się kierunkiem w którym podąża cała branża motoryzacyjna.

W ciągu najbliższych lat firmy motoryzacyjne planują przeznaczyć aż 300 miliardów dolarów na rozwój technologii związanych z elektromobilnością. Przyczyn takiego zainteresowania napędem elektrycznym należy w dużej mierze upatrywać w regulacjach prawnych. Z jednej strony wiele państw wprowadza zachęty finansowe dla nabywców pojazdów na prąd, co napędza rozwój branży. Z drugiej, na samochody spalinowe nakładane jest coraz więcej obostrzeń, co w naturalny sposób kieruje zainteresowanie klientów w stronę aut elektrycznych.

Co ciekawe, prognozuje się, że prawie połowa tej kwoty (135 miliardów dolarów) zostanie wydana w Chinach. Najwięcej w Państwie Środka zainwestują oczywiście sami Chińczycy, jednak większe inwestycje planują również Niemcy, Japonia i Stany Zjednoczone. Chiny pozostają największym rynkiem dla samochodów elektrycznych i jednocześnie faworyzują pojazdy produkowane na miejscu. Są również liderem w produkcji akumulatorów litowo-jonowych oraz mają ugruntowaną pozycję lidera rozwoju pojazdów elektrycznych.

Przykładem firmy, która od lat inwestuje na chińskim rynku jest Volkswagen. Przedstawiciele marki mówią wprost, że przyszłość firmy rozstrzygnie się właśnie w Chinach. Plany Volkswagena zakładają wyprodukowanie 15 000 000 samochodów elektrycznych do 2025 roku. Na ten wynik ma się składać 15 modeli w pełni elektrycznych oraz 30 hybryd.

42 miliardy dolarów planuje przeznaczyć na rozwój elektromobilności Daimler, do którego należy m.in Mercedes. Elektryfikacja obejmie również sportowe modele spod szyldu AMG. 10 sportowych modeli, powstających pod submarką EQ, ma zostać zaprezentowanych do końca 2022 roku, a pierwszy z nich powinniśmy zobaczyć już w tym roku.

Prognozy Reutera, oparte na analizie budżetów największych firm motoryzacyjnych z całego świata nie pozostawiają złudzeń - elektromobilność jest przyszłością!

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.