#conowego  
2019.07.22

Ford prezentuje elektrycznego crossovera

Na rynku pojawi się nowy crossover - Ford Territory EV. Jak na razie dostępy będzie tylko w Chinach. Wyprodukowany zostanie na bazie obecnego modelu Yusheng S330 przez koncern Jiangling Motors.

Samochód nie został zaprojektowany z myślą o długich wyprawach. Raczej sprawdzi się na krótszych trasach. Jego maksymalny zasięg szacowany jest na 240-260 kilometrów (360 kilometrów według cyklu pomiarowego NEDC).

Auto należy do segmentu C-SUV (4,59 metra długości, 1,9 metra szerokości, 2,7 metra rozstawu osi). Prezentuje się zgrabnie, a przede wszystkim zapewnia sporo miejsca w środku. Model wyróżniają 10-calowe felgi, zaprojektowane z myślą o niskich oporach powietrza.

Co istotne, Ford Territory ma być dostępny w kilku wersjach: elektrycznej, hybryda plug-in (PHEV), uproszczona hybryda (mHEV), a także jako klasyczne auto spalinowe (ICE).

Na razie nie mamy co liczyć na wprowadzenie tego modelu do sprzedaży w Europie. Producent zapowiedział jednak premierę Forda Focusa w wersji elektrycznej. Flagowym pojazdem elektrycznym Forda zostanie najprawdopodobniej Mustang, zwany wcześniej roboczo Mach 1.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.