#conowego  
2019.03.04

Jakie auta elektryczne zobaczymy w Genewie?

Jak co roku, podczas Salonu Samochodowego w Genewie czekają nas premiery modeli czołowych producentów.

Salon Samochodowy w Genewie odbędzie się już za kilka dni – potrwa od 7 do 17 marca. To jedna z ważniejszych imprez motoryzacyjnych w Europie. Organizatorzy spodziewają się ponad 600 tysięcy odwiedzających! Nic dziwnego, że najwięksi producenci przygotowali na nią również nowe modele samochodów elektrycznych.

We wrześniu 2017 roku na wystawie we Frankfurcie Honda pokazała koncepcyjny model Urban EV. Jego kolejną odsłonę zobaczymy na tegorocznych targach w Genewie. O samym samochodzie nie wiemy na razie zbyt wiele. Projektanci zrezygnowali z ciepło przyjętego stylu retro na rzecz nieco bardziej klasycznych kształtów, które z pewnością trafią w gusta szerszego grona odbiorców. Pod maską samochód będzie skrywał silnik z systemem Power Manager Concept, w kabinie zostanie zamieszczony nowoczesny ekran multimedialny obsługiwany za pomocą dotyku.

Również Mitsubishi zapowiedziało premierę prototypu elektrycznego SUV-a. Jak na razie Engelberg Tourer opisywany jest przez producenta następującymi hasłami: więcej SUV-a, więcej auta elektrycznego, więcej nowoczesnej technologii i więcej stylu.

Volvo zaprezentuje swój pierwszy całkowicie elektryczny model – Polestar2. Szwedzki samochód ma konkurować z Teslą Model 3. Elektryczny SUV Polestar będzie napędzany silnikiem o mocy 400 KM, a jego maksymalny zasięg ma wynosić nawet 560 km.

Audi pokaże w Genewie między innymi koncept e-trona . Pod względem wielkości, SUV będzie oferowany w tej samej klasie co Q3. Jego zasięg będzie wynosił od 330 do 500 km, w zależności od wybranej wersji. Do zasilania przewidziano akumulatory o trzech pojemnościach – 40 kWh, 60 kWh lub 80 kWh.

Z kolei Skoda szykuje elektryczny samochód koncepcyjny o nazwie Vision iV. Crossover prezentuje się bardzo nowocześnie – wyróżnia go dynamiczna, opływowa linia karoserii, szeroki grill z pionowym ożebrowaniem i dużymi wlotami powietrza z przodu, a przede wszystkim osadzenie na 22-calowych kołach.

Zapowiadane premiery budzą sporo emocji. Zobaczymy, czym zaskoczą nas inni producenci.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.