#conowego  
2019.07.15

Mazda zapowiada swojego pierwszego elektryka

Już w przyszłym roku Mazda wprowadzi do sprzedaży pierwsze auto elektryczne. W dalszej kolejności, w latach 2021-2022, do portfolio marki dołączą modele hybrydowe typu plug-in, czyli ładowane z gniazdka.

We współpracy z Toyotą, która ma już duże doświadczenie w projektowaniu hybryd, Mazda rozwija platformę, która zostanie wykorzystana w samochodach elektrycznych. Jak zaznacza Akira Marumoto, pełniący rolę dyrektora generalnego w firmie Mazda, unikalne silniki o samoczynnym zapłonie mają pozostać istotną częścią tożsamości marki. Wiadomo też, że do samochodów ma wrócić silnik Wankla – posłuży jako generator doładowujący akumulator.

Elektryfikacja gamy jest elementem walki z wysoką emisją CO2. Producent podejmuje również dodatkowe działania. W tym roku (prawdopodobnie jesienią) do sprzedaży zostanie wprowadzona nowa wersja Mazdy 3 z silnikiem Skyactiv-X, którego emisja CO2 nie przekracza 100g/km. W tym miejscu warto przypomnieć, że już od 2021 roku zacznie obowiązywać bardzo rygorystyczna norma emisji (95g/km).

Na razie nie znamy szczegółów dotyczących zapowiadanego samochodu elektrycznego i modeli hybrydowych.  

                                     

   

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.