#conowego  
2019.11.25

Mazda zaprezentowała swój pierwszy samochód elektryczny

MX-30 to pierwszy samochód elektryczny w gamie japońskiego producenta. Model został zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Tokio. Co ważne, można już go rezerwować na wielu europejskich rynkach, także w Polsce. Dostawy Mazdy MX-30 będą realizowane od drugiej połowy 2020 roku.

Jak mówią sami producenci, samochód został przygotowany z myślą o człowieku nowoczesnym, świadomym ekologicznie. Widać to już po podejściu do zasięgu. Auto po pełnym naładowaniu może pokonać trasę o długości 200 kilometrów. Jak wynika z najnowszych badań, średni dzienny dystans kierowców na całym świecie to jedynie 48 kilometry. Stosowanie się do trendu rightsizing, mającego w tym przypadku przełożenie na wielkość akumulatora, umożliwia pozostawienie jak najmniejszego śladu węglowego – od wydobycia surowców, poprzez ich przetworzenie i produkcję, aż po samą utylizację.

Mazda MX-30 ma wymiary identyczne jak niedawno zaprezentowany SUV CX-30. W bryle, jak i wnętrzu auta, widoczne są wpływy minimalizmu. Użyto materiałów przyjaznych dla środowiska, postawiono na wegańską alternatywę skóry.

Osoby, które miały okazję przetestować nową Mazdę, zachwalają jej charakterystykę jezdną. Bateria, skrzynia biegów i silnik są silnie zintegrowane ze skrzynią nadwozia, zapewniają komfortową jazdę i doskonałe reakcje na polecenia kierowcy.

Cena samochodu zaczyna się od niespełna 150 000 zł w górę. Te z serii First Edition oferują bogate wyposażenie, między innymi: nawigację, elektryczną regulację fotela kierowcy, kontrolę martwego pola, aluminiowe obręcze 18”, sterowanie HMI czy System Mazda Connect. Ci, którzy zdecydują się na zakup pojazdu w obecnej ofercie dodatkowo otrzymają wallbox. Urządzenie umożliwia naładowanie baterii samochodu z domowego gniazdka już w niespełna 5 godzin. 

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.