#conowego  
2020.04.20

Nobe 100 - trójkołowe auto elektryczne

Nobe 100 przyciąga uwagę od pierwszej chwili. Nic dziwnego, że już podczas zeszłorocznej edycji wystawy motoryzacyjnej Geneva Motor Show podbił serca tysięcy uczestników wydarzenia.

Za jego projekt odpowiada estońska firma Nobe. Nietypowe auto, bo trójkołowe, zostało utrzymane w stylistyce retro. W każdym jego elemencie widać, że zostało stworzone z troską o ochronę środowiska. W przypadku zużycia jakiejkolwiek części pojazdu lub jej uszkodzenia, właściciel w prosty sposób będzie mógł zamówić nową, zamiast oddawać auto na złom. Co ważne, recyklingowi zostaną poddane wszystkie elementy, które przestały nadawać się do użytku.

Samochód posiada dwie baterie – jedną wbudowaną na stałe, drugą przenośną, nieco mniejszą. Przy pełnym naładowaniu pozwalają na przejechanie niemal 230 kilometrów i osiągnięcie maksymalnej prędkości 110 km/h.

W wyposażeniu standardowym Nobe 100 znajdziemy klimatyzację, elektryczne szyby oraz skórzane wnętrze. Model jest dostępny w trzech charakterystycznych wariantach kolorystycznych: czerwonym z beżowym wykończeniem wnętrza, niebieskim z niebieskim wnętrzem oraz czarnym z czerwonym wnętrzem.

Ten nietypowy pojazd elektryczny wkrótce pojawi się na drogach. Na stronie producenta można już składać zamówienia na auto, które wyceniane jest na 31 tysięcy euro.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.