#conowego  
2019.03.11

Pierwsza elektryczna Honda jeszcze w tym roku

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Honda zaprezentowała nowe auto elektryczne. Nie była to jednak finalna wersja, która trafi do salonów.

Miejskie auto  E Prototype jest rozwinięciem Urban EV Concept, pokazanego w 2017 roku. Zapewnia do 200 kilometrów zasięgu (według standardu testowego WLPT) oraz szybkie ładowanie. W ciągu 30 minut akumulator naładujemy do 80% jego pojemności.

Nadwozie skrywa nową platformę zaprojektowaną specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych, która pozwala na uzyskanie stosunkowo niewielkich rozmiarów pojazdu. Wysoką dynamikę zapewnia napęd na tylne koła. Gniazdo ładowania zostało umiejscowione w środkowej części maski, co z pewnością ułatwi ładowanie samochodu z obu stron.

Bryła została zachowana. Samochód stylistyką nawiązuje do modnego stylu retro, chociażby okrągłymi światłami, które były popularne w latach siedemdziesiątych. Detalem, który zwraca uwagę, są również wysuwane klamki.

Wnętrze zaskakuje. Honda w nowatorski sposób podeszła do projektu deski rozdzielczej. Po bokach znajdują się dwa wyświetlacze, na których pokazywany jest obraz z bocznych kamer – zastępują w ten sposób lusterka boczne. W środkowej części zamieszczone zostały kolejne trzy wyświetlacze – jeden pełniący funkcję wirtualnych zegarów, dwa przypisane do systemu inforozrywki.

Nowa Honda E Prototype nie powala parametrami, jednak z pewnością sprosta oczekiwaniom osób poszukujących miejskiego samochodu. Zgodnie z zapowiedziami, jej ostateczna wersja powinna zostać zaprezentowana jesienią podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.