#conowego  
2020.08.10

Revero GTE – niezwykły elektryk od Karma

Karma Automotive ogłosiła, że już w 2021 roku będzie można kupić pierwszy całkowicie elektryczny pojazd tego producenta. Na szczególną uwagę zasługuje samochód w wariancie oferującym hiperzasięg.

Obecnie Karma Revero korzysta z hybrydowego układu napędowego typu plug-in. Elektroniczny – w wersji GTE, początkowo będzie dostępny w dwóch wariantach: o zasięgu 320 kilometrów oraz 480 kilometrów.

Wśród opcji jest jeszcze dodatkowa, która zostanie wprowadzona po jakimś czasie od debiutu. Nie znamy jeszcze pojemności baterii, która zaoferuje hiperzasięg, ale wiemy, że pozwoli na przejechanie nawet 650 kilometrów na jednym ładowaniu.

W każdym z tych trzech wariantów samochód będzie mógł rozpędzić się do 100 km/h w ciągu zaledwie 3,9 sekundy. Revero GTE będzie bazował na nowej platformie E-Flex, opracowanej przez Karma dla całkowicie elektrycznego podwozia z akumulatorami o zwiększonym zasięgu.

Samochód trafi na rynek wiosną przyszłego roku. Jak możemy przeczytać w komunikacie Karma Automotive, „ (…) samochód będzie wykorzystywał charakterystyczny styl projektowania, jednocześnie oferując optymalny poziom wydajności, technologii i luksusowych funkcji”.

Na tę chwilę nie jest znana jego cena oraz szczegółowe parametry techniczne. Możemy zakładać, że będzie kosztował ponad 600 tysięcy złotych – za tyle można aktualnie kupić model w wersji hybrydowej.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.