#conowego  
2018.06.18

Samochody elektryczne zaoszczędziły 984 mln litrów paliwa

Krótka, aczkolwiek znacząca wiadomość została opublikowana niedawno przez organ rządowy USA, Office of Energy Efficiency & Renewable Energy. Departament powołując się na dane obszernego raportu dowodzi, że z roku na rok samochody elektryczne oraz samochody hybrydowe oszczędzają coraz więcej paliwa.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych samochody typu plug-in, do których zaliczają się samochody elektryczne i hybrydowe, w 2017 roku zaoszczędziły oszałamiającą ilość 984 milionów litrów paliwa! Ilość zaoszczędzonego paliwa rośnie z roku na rok. W 2013 roku było to 136 milionów litrów, w 2016 już 586 milionów litrów, by w roku kolejnym poprawić ten wynik o prawie 40 procent.

Oczywiście, każdy kto śledzi rynek samochodów elektrycznych, podkreśli, że rosnąca oszczędność związana jest ze wzrostem popularności i sprzedaży tego typu aut. To prawda. Jednak sam fakt tak dużej ilości paliwa zaoszczędzonego, sprawia, że możemy śmiało traktować samochody elektryczne jako alternatywny proekologiczny środek transportu, którego rosnąca popularność jest faktem, a realne korzyści widoczne.

Niestety, nie mamy informacji, jaki wpływ w Polsce mają samochody elektryczne na poziom zużycia paliwa. Z prostego powodu: udział samochodów elektrycznych w ogólnej liczbie pojazdów nadal jest marginalny. Patrząc jednak na statystyki rynków zagranicznych, temat jest coraz istotniejszy i być może już niedługo będziemy czytać podobne raporty o rynku polskim.

Źródło: www.energy.gov

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.