#conowego  
2020.01.06

Vision-S – Sony zaskoczyło wszystkich swoim autem na prąd

Japoński producent wywołał spore poruszenie na tegorocznych targach CES 2020 w Las Vegas. Oprócz elektroniki użytkowej, z której słynie – swoich nowoczesnych smartfonów i telewizorów, marka zaprezentowała prototyp samochodu elektrycznego.

Vision-S, bo o nim mowa, jest doskonałym dowodem na to, że coraz więcej firm dostrzega potencjał we współczesnej branży motoryzacyjnej, która stawia na zaawansowane technologicznie i ekologiczne rozwiązania.

W trakcie prezentacji marka postawiła przede wszystkim na przedstawienie technologii, w które został wyposażone model. A jest na co zwrócić uwagę. Nadwozie Vision-S wyposażone zostało w dwanaście kamer, trzy lidary oraz blisko dwadzieścia radarów i czujników.

Dzięki lidarom, w zestawieniu z dodatkowymi sensorami oraz systemem pozycjonowania, samochód może precyzyjnie określić swoją pozycję oraz zeskanować swoje najbliższe otoczenie. Za ich sprawą pojazd ma już zdolności autonomiczne drugiego poziomu, a software będzie mógł być zaktualizowany nawet do obsługi czwartego poziomu.

W kabinie natomiast producenci rozplanowali ekrany multimedialne i rozwiązania umożliwiające rozpoznanie osoby wsiadającej do środka – tak, aby automatycznie dopasować do kierowcy ustawienia pojazdu czy nawet prawdopodobny cel podróży. Na uwagę zasługuje również zaawansowany system dźwiękowy, na który składa się aż trzydzieści głośników.

Same parametry samochodu i informacje o napędzie zeszły na drugi plan. Na ten moment wiemy, że auto ma dwa silniki elektryczne o mocy 200 kW każdy. Do setki może rozpędzić się w ciągu 4,8 s, a jego prędkość maksymalna to 240 km/h.

Sony chce dać potencjalnym klientom dostęp do zaawansowanych technologii, którymi może się poszczycić. Chce, by kierowcy mieli dostęp do samochodu, który idealnie wpasuje się w ich styl życia i podkreśli ich status.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.