#conowego  
2019.08.12

Żabka Polska testuje dostawcze auta elektryczne

W trosce o środowisko zmienia się kolejna marka. Żabka stawia na oszczędność energii, między innymi dzięki wprowadzeniu do sklepów nowoczesnych urządzeń chłodniczych. Inwestuje również w nową flotę – dostawcze samochody elektryczne.

Żabka rozpoczęła w Poznaniu testy samochodu e-Crafter przekazanego przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe. Obie firmy postanowiły zrealizować wspólny projekt, który ma przyczynić się do redukcji poziomu zanieczyszczeń i hałasu w mieście.

Testowany e-Crafter to samochód zeroemisyjny, a jego konstrukcja pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Dodatkowo wyposażony jest w liczne systemy asystujące kierowcy, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, a dzięki obowiązującym przepisom, może korzystać z buspasów, co z kolei przekłada się na przyspieszenie samego procesu transportu.

Grupie Volkswagen i Żabce zależy na pokazaniu, że samochody elektryczne są przyszłością logistyki miejskiej i potrafią przyczynić się do optymalizacji procesów.

Pod szyldem marki funkcjonuje blisko 5700 sklepów w całej Polsce. Kto wie, może podobne rozwiązania logistyczne zostaną wkrótce wprowadzone na szerszą skalę.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.