#conowego  
2019.01.28

ZD D2S debiutuje na polskich drogach

Popularny ekonomiczny samochód elektryczny jest już dostępny w Polsce. Sprawdź, czym się wyróżnia. 

Zhidou to tani chiński mikrosamochód elektryczny. Z ubiegłoroczną sprzedażą na poziomie 42 342 egzemplarzy na świecie, model uplasował się na piątym miejscu listy najpopularniejszych samochodów elektrycznych. W Polsce za jego import odpowiada przedsiębiorstwo Vehicles Poland (EVP), które jako jedyne ma specjalizować się w oficjalnej sprzedaży i serwisowaniu tych dwuosobowych pojazdów.

A jak prezentują się najważniejsze parametry ZD D2S? Jego zasięg to od 120 do 180 kilometrów w realnych warunkach w trybie mieszanym. Przy mocy 20,4 KM (15kW) i momencie obrotowym 90 Nm może osiągnąć szybkość maksymalną do 85 km/h. Producent mówi o 11 godzinach ładowania do 100% pojemności akumulatora oraz o 4 godzinach dla ładowania do 80%. Mimo niewielkich wymiarów, warto zwrócić uwagę na pojemność bagażnika - są to 274 litry. 

Samochód pozwala na przejechanie 100 kilometrów za niecałe 4 złote. Przy średnim miesięcznym przebiegu na poziomie 2000 kilometrów, koszt jazdy wyniesie około 900 zł rocznie, czyli nawet dziesięciokrotnie mniej niż w przypadku samochodów spalinowych o podobnych parametrach. 

ZD D2S nie ma oficjalnej ceny detalicznej. Importer oferuje go w modelu długoterminowego wynajmu (dla klientów indywidualnych i biznesowych). Opłata miesięczna wynosi około 1500 złotych brutto po wcześniejszej wpłacie 5000 złotych brutto. 

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.