2019.01.21

Najbardziej elektryzujące samochody elektryczne - część III

Kontynuujemy cykl, w którym prezentujemy najciekawsze samochody z napędem elektrycznym. Zapraszamy do zapoznania się z trzecią częścią!

Jaguar i-Pace

Pierwszy w pełni elektryczny model Jaguara. Producent mówi o nim jako o najnowocześniejszym na świecie pięcioosobowym samochodzie sportowym. I rzeczywiście robi wrażenie! Przy pełnym akumulatorze zapewnia zasięg 470 kilometrów według cyklu testowego WLTP, a z szybką ładowarką DC o mocy 50 kW zyskuje do 270 kilometrów zasięgu po godzinie ładowania. i-Pace napędzany jest dwoma silnikami synchronicznymi z magnesem stałym, które generują moc 400 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Warto również wspomnieć o przestrzeni bagażowej. Samochód został wyposażony w innowacyjne schowki, w tym przedni schowek o pojemności 27 litrów i bagażnik o pojemności aż 1453 litrów.

Mercedes EQ C

Pierwszego elektrycznego Mercedesa opakowano w nadwozie SUV-a. Akumulator o pojemności 80 kW ma wystarczyć na przejechanie do 450 kilometrów według cyklu testowego NEDC. Dwa silniki, jeden zoptymalizowany pod kątem wydajności, a drugi odpowiadający za dynamikę, dysponują razem mocą 300 kW i maksymalnym momentem obrotowym 765 Nm. Samochód został wyposażony w kilka niezwykle przydatnych rozwiązań. Odpowiedni tryb pracy nawigacji uwzględnia w planowaniu trasy konieczność ładowania akumulatorów, a mapa wskazuje najbliższe stacje ładowania. System przygotowania auta do podróży, który każdy kierowca może zaprogramować indywidualnie, może za nas na przykład włączyć odmrażanie szyb zimą lub schładzanie wnętrza w upalne dni.

Audi e-tron Sportback

Samochód od razu zwraca uwagę swoim designem. Charakterystyczne dla tego modelu są iluminowane pierścienie i wirtualne lusterka wsteczne. e-tron Sportback jest elegancki, ale jednocześnie zdradza swoją moc! Model łączy sportowy charakter z wysokim komfortem i zasięgiem do 500 kilometrów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiąga w 4,5 sekundy przy mocy do 320 kW.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.