2019.06.17

Najbardziej elektryzujące samochody elektryczne – część IV

To już czwarta część cyklu, w którym prezentujemy najciekawsze samochody z napędem elektrycznym. Zapraszamy do lektury!

Rimac C_Two

Wielu odstrasza ceną, ale zapewne wszystkich zachwyca swoimi parametrami. Pojazd, który kosztuje ponad 1,7 miliona euro, rozpędza się do 100 km/h w 1,97 sekundy. Moc i moment obrotowy wynoszą kolejno: 1914 KM, 2300 Nm. Samochód korzysta z aż czterech silników elektrycznych, a każdy z nich napędza jedno z kół. Co więcej, zasięg według WLTP wynosi nawet 650 kilometrów, a ładowanie baterii od zera do 80%. przy użyciu szybkiej ładowarki trwa zaledwie 30 minut.

Nissan LEAF

Model ten jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie. W 2018 na naszym kontynencie sprzedano ponad 40 tysięcy jego egzemplarzy. Nowy Leaf w podstawowej wersji kosztuje około 130 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o zasięg, powinien przejechać do 250 kilometrów  w trasie lub 415 kilometrów w mieście. Bagażnik pomieści nawet 435 litrów. Leaf jest kompaktowy i może być naprawdę dobrze wyposażony.

Polestar 2

Odpowiedź Volvo i Google ma Tesla Model 3. Samochód został wyposażony w dwa silniki elektryczne i akumulator o pojemności 78 kWh. Prędkość 100 km/h osiąga w niecałe 5 sekund, a pełny akumulator umożliwia przejechanie do 450 kilometrów.  Polestar2 jest w pełni zintegrowany z Androidem, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z nowoczesnych technologii: map Google, sterowania głosowego, multimediów.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.