2020.04.13

Polski samochód elektryczny – nowe informacje

Pojawiły się kolejne informacje na temat polskiego samochodu elektrycznego, za którym stoi spółka ElectroMobility Poland, a który finansują cztery krajowe spółki energetyczne: PGE, Energa, Enea i Tauron. Przedstawiamy najważniejsze informacje!

Kiedy możemy spodziewać się prototypu

Dla spółki priorytetem są trzy modele aut kompaktowych, do których w późniejszym czasie dołączy większy model rodzinny oraz mniejszy model z segmentu B. Prezentacja pierwszych dwóch pojazdów w wersji hatchback i SUV planowo ma mieć miejsce w czerwcu tego roku.

Piotr Zaremba, odpowiedzialny za prowadzenie projektu, zdradził, że spółka ma w planach stworzenie aż pięciu modeli. Pierwsze dwa prototypy mają zostać zaprezentowane w połowie bieżącego roku, następnie zostaną poddane badaniom marketingowym, w tym ocenie stylistyki, cech funkcjonalnych, a także ergonomii wnętrza. Gotowe modele na rynku pojawią się trochę później, bo w 2023 roku.

Kto zaprojektuje polskie samochody

Spółka ElectroMobility Poland zaprojektowanie samochodów powierzyła włoskiej firmie Torino Design, która w swoim dorobku ma już kilkaset projektów dla największych producentów motoryzacyjnych, w tym dla marek z kategorii premium, jak i dla producentów bardziej budżetowych, takich jak Fiat.

Partnerem strategicznym jest również szwajcarska firma inżynieryjna EDAG Engineering. Mimo współpracy z zagranicznymi podmiotami to polska spółka ostatecznie wpływa na unikatowy charakter tworzonej marki, definiuje jej główne wyznaczniki.

Jednym z zaangażowanych w projekt specjalistów jest uznany w branży Tadeusz Jelec, który przez ponad trzydzieści lat współpracował z biurem stylistycznym marki Jaguar.

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu!

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.